Dovoljeni recepti z gobami za diabetike

Znano je, da je pri sladkorni bolezni potrebno slediti prehrani, pri kateri obstajajo precej velike omejitve.

Toda vsak človek, vključno s pacientom s to patologijo, bi moral s hrano prejemati vitamine, beljakovine, maščobe, ogljikove hidrate in druge koristne snovi.

Potrebno je, da je prehrana raznolika, vključuje vse, kar je potrebno za telo. Gobe ​​za diabetes bodo pomagale diverzificirati prehrano in telesu zagotoviti nekaj hranilnih snovi. Samo vedeti morate, katere gobe uporabiti hrano, kako jih kuhati.

Struktura

Gobe ​​v svoji sestavi imajo veliko koristnih snovi, saj nam je to dala narava.

Komponentaučinek
VodaDo 90%, zato se gobe ob sušenju zmanjšajo v velikost
BeljakovineDo 70%, zato gobe imenujemo "gozdno meso." Glavne funkcije:

so gradbeni material za telo;

pospešiti potek kemijskih reakcij;

prenašanje različnih snovi iz celic v celice;

nevtralizirajo tuje snovi;

telesu dovajajo energijo.

LecitinPreprečuje kopičenje holesterola
FiberVloga v telesu:

tvori izmet;

odstranjuje strupene snovi iz telesa;

prispeva k preprečevanju ateroskleroze.

MuscarinZelo strupena snov. Prisotna je v užitnih gobah, vendar v zelo majhnih količinah. V muharici in drugih strupenih gobah je njegova vsebnost več kot 50%.
Kalij (K)Funkcije:

Pomaga uravnavati ravnovesje tekočine v celicah

vzdržuje vodno-solno in kislinsko bazno ravnovesje

pomaga pri prenosu živčnih impulzov;

podpira delovanje izločanja ledvic;

sodeluje pri oskrbi možganov s kisikom;

vključen v krčenje srca.

Fosfor (P)Funkcije:

normalizira presnovo beljakovin in ogljikovih hidratov;

služi za izmenjavo energije v celicah;

podpira delovanje ledvic;

Žveplo (S)Funkcije:

sodeluje pri sintezi insulina;

ohranja elastičnost kože;

pospešuje procese celjenja.

Magnezij (Mg)Funkcije:

izboljša stanje dihalnega in srčnega sistema;

pomirja živčni sistem;

normalizira delovanje prebavnega sistema;

služi kot vir energije.

Natrij (Na)Funkcije:

aktivira encime trebušne slinavke;

normalizira vodno in kislinsko bazno ravnovesje;

pomaga pri transportu glukoze.

Kalcij (Ca)Funkcije:

sodeluje pri krčenju mišic;

uravnava delovanje srca;

komponenta sklenine zob in kosti.

Železo (Fe)Funkcije:

potreben za tvorbo hemoglobina;

sodeluje v procesih tvorbe krvi;

Klor (Cl)Funkcije:

odgovoren za metabolizem vode in elektrolitov;

pomaga izločati toksine;

normalizira krvni tlak.

Zdaj morate upoštevati vrste gob, ki označujejo beljakovine, maščobe, ogljikove hidrate, kalorije in glikemični indeks.

GobeBeljakovine (%)Maščobe (%)Ogljikovi hidrati (%)Kalorije (kcal)Glikemični indeks
Vrtnica5,00,62,53611
Maslata2,00,33,52515
Podisinovik4,60,82,23512
Bela5,50,53,14010
Lisice2,60,43,83011
Oyster gobe4,00,64,73310
Medene gobe2,00,54,02911
Champignons4,01,010,12715
Ryzhiki3,00,72,41210

Pisma naših bralcev

Moja babica je že dolgo bolna s sladkorno boleznijo (tip 2), v zadnjem času pa so se zapleti pojavili na njenih nogah in notranjih organih.

Po naključju sem na internetu našel članek, ki mi je dobesedno rešil življenje. Tam sem se brezplačno posvetoval po telefonu in odgovarjal na vsa vprašanja, povedal, kako zdraviti diabetes.

2 tedna po poteku zdravljenja je babica celo spremenila svoje razpoloženje. Dejala je, da noge ne bolijo več in razjede ne napredujejo; naslednji teden gremo k zdravniku. Odvrnem povezavo do članka

Prednosti gob

Na podlagi sestave je mogoče opozoriti, da gobe vsebujejo veliko elementov iz periodične tabele. Telo nasičijo s koristnimi komponentami. Kalorična vsebnost izdelkov je prav tako nizka, zato je treba bolnike z diabetesom mellitusom tipa 2 celo zaužiti, saj je 98% bolnikov s prekomerno telesno težo. Gobe ​​lahko jeste tudi gobam za debele ljudi.

Koristna sestavina lecitin pomaga preprečevati kopičenje holesterola. Vlaknina je dobra tudi za diabetes. Menijo, da gobe pomagajo znižati krvni sladkor. In kar je najpomembneje – glikemični indeks gob, ki je 10-15 enot. Posvetujte se z zdravnikom, katere gobe so najboljše za sladkorno bolezen. Svetoval bo vrsto in pogostost uporabe, odvisno od posameznih značilnosti telesa.

Priporočljivo za uporabo

S sladkorno boleznijo je dovoljeno uživati ​​skoraj vse gobe, vendar jih je le nekaj.

Te vključujejo:

  • Šampinjoni. Če pogledamo tabelo, bomo videli, da vsebujejo najmanjšo količino ogljikovih hidratov in dokaj visoko vsebnost beljakovin. Tudi te gobe krepijo imunski sistem.
  • Ingver – ščiti telo pred virusi in bakterijami, ugodno vpliva na vid in izboljšuje stanje kože.
  • Medene gobe – vsebujejo veliko bakra in cinka, s čimer se izboljša prekrvavitev.

Zdravljenje sladkorne sladkorne bolezni

Za normalizacijo ravni glukoze v krvi uporabite infuzijo, decokcijo in tinkturo gob. Najprej se morate posvetovati s specialistom.

Inovativnost pri sladkorni bolezni – le pijte vsak dan.

Da preprečimo, da bi diabetes mellitus prešel v zapleteno obliko, ki zahteva stalen vnos insulina, se je treba naučiti, kako nadzorovati bolezen. K temu prispeva najnovejše zdravilo Insumed, ki pomaga znebiti diabetesa na celični ravni: zdravilo obnovi proizvodnjo inzulina (ki je pri sladkorni bolezni tipa 2 okvarjen) in uravnava sintezo tega hormona (kar je pomembno pri sladkorni bolezni tipa 1).

Diabetus Insumed - kapsule za normalizacijo krvnega sladkorja

Vse sestavine, ki sestavljajo pripravek, so izdelane na osnovi rastlinskih materialov z uporabo tehnike biosinteze in so povezane s človeškim telesom. Dobro absorbirajo celice in tkiva, saj gre za aminokisline, ki sestavljajo celične strukture. Sestavni deli kapsule Insumed normalizirajo proizvodnjo inzulina in uravnavajo krvni sladkor.

Podrobne informacije o tem zdravilu so na voljo v medicinskem časopisu Obzoroff.info. Če želite kupiti Insumed s popustom nato pojdite na uradna spletna stran proizvajalca.

Infuzija

Goba Chaga se uporablja za njegovo pripravo. Na začetku ga posušimo, narežemo na majhne koščke in zalijemo z vodo v razmerju 5: 1 (5 delov vode in 1 del gob).

Zmes rahlo segrevamo in vztrajamo 2 dni. Potem je potrebno sev skozi sterilno gazo in piti 1 kozarec 3-krat na dan pred obroki mesec dni.

Tinktura

Uporabite lahko luske ali gobe. Gobe ​​narežemo na majhne koščke. In nalijemo vodko ali 70% alkohol v razmerju 200 g gob na 500 ml tekočine. Vztrajajte 2 tedna. Vzemite 1 čajno žličko 1-krat na dan, predhodno razredčeno z vodo. Tečaj do 2 meseca.

Gobovi recepti

S sladkorno boleznijo se bolniki držijo diete. Najbolje je, da se kuhamo na pari, pečemo v pečici ali dušimo v kotlu. Prepovedano je jesti slane in vložene gobe. Tudi nezaželeno jih je ocvrti. Tu je nekaj receptov.

Gobe, kuhane z zelenjavo in piščančjimi prsi

Za kuhanje potrebujete:

  • Piščančje prsi 1;
  • 300 g posušenih gob ali 1 kg svežih;
  • 1 srednja skvoš;
  • 1 jajčevci;
  • več cvetovih socvetja;
  • Krompir 3-4;
  • 1 žarnica;
  • Korenček 1;
  • 2 stroka česna;
  • sol in poper po okusu.

Gobe, prsa, bučke, jajčevce in krompir narežemo na kocke, čebulo drobno sesekljamo, naribamo korenje, pustimo, da česen prehaja skozi stiskalnik česna in zelje razdelimo na manjša socvetja. Po želji lahko dodate paradižnik. Vse to damo v predjed ali kotliček. Sol in poper dodamo po okusu, premešamo in dušimo 1-1,5 ure.

Gobe ​​in mleto meso

  • 1,5 kg svežih gob;
  • 300 g svinjskega in govejega mesa;
  • 1 žarnica;
  • kos štruce;
  • 100 ml mleka;
  • 3-4 stroka česna;
  • 200 g kisla smetana;
  • sol, poper po okusu;
  • 1 jajce
  • rastlinsko olje.

Gobe ​​in meso se v mesnem mlinčku pomikajo, tam prenašajo tudi čebulo in česen. Palico namočimo v mleku in dodamo dobljeni masi. Po okusu dodajte sol in poper. Pekač namastite z rastlinskim oljem, razvaljajte kroglice želene velikosti in jih razmažite. Zmešajte kislo smetano z jajcem, z mešanico pa prelijte maščobe. Damo v pečico, pečemo pri 200˚ 30-40 minut. Postrezite s pire krompirjem ali rižem.

Gobova juha

Ugodna cena za bolnike s sladkorno boleznijo!

  • bolje je uporabiti šampinjone, lahko pa tudi druge gobe – 300 g;
  • 1 žarnica;
  • Krompir 5-6;
  • smetana, sol in poper po okusu;
  • rastlinsko olje;
  • krekerji;
  • zelenice.

Gobe ​​nasekljamo in rahlo prepražimo skupaj z drobno sesekljano čebulo. Krompir dajte kuhati ločeno. Po pripravljenosti odcedite vodo, krompirju dodajte gobe in smetano. Premešajte z mešalnikom. Po okusu dodajte sol, poper. Dajte na ogenj, da zavre. Postrezite s krutoni in zelišči.

Protivopokazovanja

Kontraindikacija je prisotnost kroničnih bolezni prebavil in jeter. Ni priporočljivo za ljudi, nagnjene k alergijam. Po zaužitju gob izmerite količino sladkorja v krvi in ​​ocenite splošno počutje. Če je vse normalno, potem lahko varno kuhate jedi iz gob.

Prehrana sladkorne bolnice mora biti ne le nizkokalorična, ampak tudi uravnotežena. Gobe ​​niso samo okusne, ampak tudi zdrave. Bolniki s sladkorno boleznijo lahko varno sušijo gobe pozimi, tako da so vključene v prehrano. Zaužiti jih je treba v razumnih količinah – 1 krat na teden ali manj. Pred uporabo je bolje, da se posvetujete z zdravnikom.

Diabetus Slovenija