Pse lëngjet pa sheqer rritin sheqerin

Nëse vuani nga diabeti mellitus i tipit 2, atëherë me siguri keni dëgjuar vazhdimisht nga mjekë të ndryshëm që lëngjet nuk duhet të konsumohen me diabet. Unë vetë e përsëris këtë të vërtetë të thjeshtë disa herë në ditë tek pacientët e mi të vazhdueshëm dhe të rinj. Dhe çdo ditë shoh surprizë në fytyrat e "diabetikëve me përvojë", të cilët kuptojnë se çfarë është me të vërtetë lëngu i frutave, megjithëse pa sheqer.

Shumë nuk e kuptojnë pse lëngjet e frutave nuk duhet të konsumohen me diabet. Në fund të fundit, nëse merrni lëng pa sheqer, nuk duhet të rritet sheqeri në gjak, apo jo? Në fund të fundit, ky është vetëm një produkt i dobishëm që rekomandohet edhe për fëmijët. Lëngjet përmbajnë shumë vitamina dhe substanca të tjera të dobishme. Ky është përfitimi i përqendruar i frutave. Për më tepër, çfarë do të ndodhë nga një gotë lëng pa sheqer?

Për t'iu përgjigjur këtyre pyetjeve, duhet të rikujtoni teknologjinë për prodhimin e lëngjeve të shtrydhura fllad.

Në mënyrë që të merrni:
• 1 filxhan (200 ml) lëng molle, kërkohet 3-4 mollë në varësi të madhësisë
• 1 gotë (200 ml) lëng portokalli – 2-3 portokall në varësi të madhësisë dhe lëngshmërisë
• 1 filxhan (200 ml) lëng ananasi – rreth ine ananas

Lëngjet janë thelbi i përqendruar i frutave – domethënë karbohidratet, të përfaqësuar kryesisht nga karbohidratet lehtësisht të tretshëm (fruktoza, saharoza), të cilat thithen shpejt dhe plotësisht nga trupi, duke rritur në mënyrë dramatike dhe shumë të sheqerit në gjak.

Në 1 filxhan (200 ml) të çdo lëngu frutash PA PA SUGAR, përmban mesatarisht 20-24 mg karbohidrate, të cilat brenda 30 minutave do të rrisin glukozën në gjak për 3-4 mmol \ l. Dhe nëse kujtoni se lëngjet, më shpesh, pini diçka, dhe jo vetëm që e pini atë, atëherë sheqeri në gjak do të rritet me 6-7 mmol / l. Tani imagjinoni se si lëngjet e frutave me sheqer rritin në masë të madhe gliceminë …

Happensfarë ndodh në trup pasi të keni pirë 1 gotë lëng?

Pasi të keni pirë një gotë lëng, sheqeri në gjak fillon të rritet me shpejtësi, pankreasi reagon ndaj kësaj dhe hedh sasi të tepërt të insulinës në gjak në mënyrë që të përballen me ndryshimet që po ndodhin. Sidoqoftë, prodhimi i insulinës ndodh me një vonesë – trupit i duhet kohë për t’iu përgjigjur sheqerit të lartë dhe sasitë e tepërta të insulinës fillojnë të funksionojnë edhe kur glicemia fillon të ulet gradualisht nën ndikimin e insulinës që tashmë qarkullon në gjak. Një rënie e mprehtë e sheqerit në gjak ndodh dhe ju mund të ndjeheni sikur të hani përsëri diçka të shijshme ose të pini përsëri lëng.

Përafërsisht në tabelë do të duket kështu:

Por kjo situatë është më e zakonshme tek njerëzit me rezerva të mira të pankreasit në fazat fillestare të sëmundjes. Në rast se vuani nga diabeti mellitus i tipit 2 për një kohë të gjatë (më shumë se 10 vjet), ka të ngjarë që numri i qelizave pankreatike të afta për të prodhuar insulinë të zvogëlohet ndjeshëm nën ndikimin e faktorëve të ndryshëm, ndodhi varfërimi i pankreasit. Dhe kjo do të thotë që pasi të keni marrë një gotë lëng, sasia e insulinës në gjak nuk do të rritet, dhe sheqeri do të vazhdojë të rritet (deri në 13-15 dhe më shumë mmol / l).

Blenë lëngje dhe vitamina

Shumica e dyqaneve të lëngjeve të paraqitura në raftet bëhen nga lëngje të përqendruar dhe më pas të rikonstitutuar. Në fazën e përqendrimit, i gjithë uji avullohet nga lëngu. Kjo ndodh nën ndikimin e një temperature prej 87-92 ° C. Pastaj, në hapin e rikuperimit, uji kthehet në produktin e përqendruar dhe përzihet. Pastaj pasterizimi kryhet kur lëngu nxehet përsëri në një temperaturë prej 90-97 ° C, dhe më pas ftohet papritmas në 25 ° C. Epo, atëherë ato derdhen në qese sterile.

Le të mos mashtrohemi se ekziston diçka tjetër përveç sheqerit në lëngje të tilla. Nëse lëngu është "i avancuar", ai pasurohet me vitamina të ndryshme, gjë që nuk është asgjë e keqe, sepse shumica e tyre do të derdhin në tualet me urinë.

Lexoni artikullin:  Agjërimi i sheqerit venoz në gjak

Pse është e mundur të hani fruta, por të mos pini lëngje?

• Frutat, ndryshe nga lëngjet, përmbajnë fibra (kjo është torta që formohet pasi shtrydhni lëngun nga frutat, dhe përmban pektina që janë të dobishme për trupin). Ngadalëson thithjen e karbohidrateve nga zorrët në gjak. Kështu, pasi të keni konsumuar 1 fruta, sheqeri në gjak rritet ngadalë dhe pa probleme mesatarisht me 1-2 mmol \ l.

• Personave që vuajnë nga diabeti i tipit 2 këshillohet që të konsumojnë jo më shumë se 1-2 fruta të mëdha ose 2-3 të mesme në ditë, duke i preferuar mundësisht t’i ndani në dy ushqime të ndryshme. Nëse pini lëng, atëherë tejkaloni qartë shkallën e rekomanduar të konsumit të frutave. Për më tepër, bëjeni atë në të njëjtën kohë. E cila, natyrisht, është e shijshme, por nuk sjell përfitime dhe madje dëmton trupin.

Për ta përmbledhur, nëse pini lëngje, duke shpresuar të përfitoni sa më shumë prej tyre, mos u mashtroni. Më mirë hani një portokall dhe shkoni për shëtitje!

Diabetus Shqipëri