Si ta trajtojmë diabetin me ujë të vdekur dhe të gjallë

Trajtimi i diabetit me ujë të gjallë

Trajtimi i diabetit me ujë të gjallë (alkalik)

Në artikujt e mëparshëm, ne u njohëm pak me produktet e kompanisë Nuga Best. Ata zbuluan se çfarë shtrati është një masazhues NM-5000, një masazhues është një zemër e dytë, si dhe ato që thonë mjekët për këtë.

Pa dyshim, produktet janë shumë të dobishme, efektive dhe, siç doli dje, gjithashtu shumë të besueshme. Dje një njeri i angazhuar në instalimin e NM-5000 erdhi në sallonin Nuga Best dhe siguroi për besueshmërinë e produkteve të kësaj kompanie.

Dhe kjo është vërtet e vërtetë! Shtretërit NM-5000 kanë punuar me vite pa pushim për drekë. Njerëzit vazhdimisht shkojnë për të kryer masazh në këtë pajisje. Në përgjithësi, jo boshe…

Dhe të gjitha do të ishin mirë, por një minus është ende në produktet e Nougat Best është çmimi. Për ne, për shembull, shtrimi rreth 100 mijë rubla për një shtrat masazhi NM-5000 është disi i komplikuar. Sidomos për pensionistët që nuk punojnë që japin pjesën më të madhe të parave për të paguar shërbimet komunale.

Ka vetëm një rrugëdalje, shkoni në sallonin Nuga Best falas dhe provoni pajisjet. Pronarët e vërtetë ofrojnë një opsion me një kredi për 1, 3 ose 5 vjet. Por kjo mundësi nuk tërheq për të gjithë, unë mendoj se nuk është mjaft e arsyeshme të organizosh një post (me grevë urie) për 1, 3 ose 5 vjet.

Ndoshta kur bëhet fjalë për "komunizmin" dhe të gjithë paguarit do të fillojnë të shpërndahen falas. Imagjinoni … ju ofrohet të vini falas, por nuk pranoni (nuk ka ku të vendosni skelën, të gjitha qoshet bllokohen falas, keni nevojë për një apartament të madh). Dhe kur jetojmë ta shohim atë…. ?

Në ndërkohë, unë propozoj që të kthehemi nga distanca me re (megjithëse ndoshta nuk dua të shkoj) atje ku jemi tani. Edhe ai në çokollatë është aty! Edhe pjesa tjetër, për veten time.

Unë propozoj një temë të re: Trajtimi i diabetit me ujë të gjallë. Edhe pse uji alkalik, i cili quhet i gjallë, kuron shumë sëmundje, unë dua të filloj me diabet.

Kjo temë është afër meje, sheqeri në gjak (nuk fle) kërkon monitorim të vazhdueshëm dhe uji alkalik (live) në këtë situatë mund të ndihmojë.

Siç thonë zakonisht … e reja është harruar e vjetër. Nuk mbaj mend as kur bëra një aparat elektrolizash me duart e mia, d.m.th. duke marrë ujë "të gjallë" dhe "të vdekur". Në përgjithësi, ishte shumë kohë më parë, unë e di se nuk kishte ndonjë udhëzim të shtypur për përdorim në atë kohë. Kishte artikuj të shkruar me dorë se si të bëhej një aparat për elektrolizë dhe si atëherë (dhe nga cilat sëmundje) të përdoret.

Lexoni artikullin:  Cila është norma e kolesterolit në gjak sipas moshës tek burrat dhe gratë

Në ditët e sotme, lehtë mund të blini një pajisje për përgatitjen e ujit alkalik (të gjallë) dhe acid (të vdekur) përmes një dyqani online. Opsione të ndryshme, çmime gjithashtu. Ka edhe me një përcaktues të pH, që mendoj se është i rëndësishëm.

Dhe kështu, çfarë lloj rekomandimesh jepen nga ekspertët në Internet për trajtimin e diabetit me ujë të gjallë. Këshillë e parë: nëse keni aparatin tuaj për përgatitjen e "ujit të gjallë", përgatiteni më shpesh ujin dhe pijeni atë çdo herë, në këtë rast veprimi do të jetë më i fortë. Personalisht, e gatuaj atë në mëngjes dhe e pij ndërsa është akoma e ngrohtë.

Së dyti, pini 700 deri 900 ml «ujë të gjallë» gjatë gjithë ditës. Ju nuk mund të pini "ujë të gjallë", dhe pastaj menjëherë "të vdekur" ose të zakonshëm, efekti i "ujit të gjallë" do të jetë zero. Shtë e nevojshme të ruhet një interval i caktuar, por ne do të flasim për këtë në artikujt vijues.

Unë ju sugjeroj të shikoni videon më poshtë se si të trajtoni "ujin e gjallë" (alkalik) në Japoni:

Jetesa dhe uji i vdekur për diabetin

Uji i gjallë dhe i vdekur ka kohë që është vendosur si një ilaç për shumë sëmundje. Lëngu i ngarkuar ka një efekt të dobishëm në diabetikët tip 1 dhe tip 2, stabilizon sheqerin në gjak dhe përmirëson mirëqenien e përgjithshme. Aftësia shëruese fitohet përmes elektrolizës kur ngopet me potencial pozitiv ose negativ. Ju duhet të konsumoni rregullisht ujë të ngopur me makro- dhe mikroelemente; trajtimi kompleks do të ul kolesterolin dhe do të përmirësojë proceset metabolike në trup.

Farë është uji i gjallë dhe i vdekur?

Një lëng që kalohet përmes një pajisje speciale të pasuruar me një ngarkesë pozitive quhet katodë, ujë i gjallë në njerëzit e thjeshtë. Nga ana tjetër, një zgjidhje elektrolitike e anolitit quhet ujë i vdekur. Emërimet bëhen në bazë të gjendjes së pacientit, nuk ka mrekulli, gjithçka shpjegohet nga një këndvështrim shkencor. Në procesin e elektrolizës, radikalet e klorit dhe peroksidi i hidrogjenit përqendrohen, kjo është për shkak të pranisë së tyre që mikrofagët shkatërrojnë mikroorganizmat e huaj. E vetmja pengesë e lëngjeve është pamundësia për tu ruajtur për një kohë të gjatë, pasi sistemi aktiv është i paqëndrueshëm, ai shpejt humbet vetitë e tij biokimike.

Përfitimet e lëngut të mrekullueshëm

Një lëng i ngarkuar pozitivisht ka një mjedis alkalik dhe është një biostimulues natyral, heq toksinat dhe shërben si burim i energjisë jetike. Shtë e dobishme për diabetikët e grupeve 1 dhe 2, përmirëson metabolizmin dhe normalizon presionin e gjakut, gjegjësisht, këto ankesa trajtohen më shpesh nga pacientët me diabet mellitus. Uji i gjallë rrit efektin e ilaçeve, duke zvogëluar kështu nevojën për ilaçe antidiabetike dhe insulinë.

Lëngu katodë është krijuar për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Për shërimin e shpejtë, ajo përpunon plagët, shtresat e shtratit, djegiet dhe ulcerat.

Lëngu i anodës ka një mjedis acid me një pH prej 6. Karakteristikave të dobishme:

 • antibakteriale;
 • antimikoznye;
 • anti-inflamator;
 • antiallergic;
 • shëruese.

Kthehu tek tabela e përmbajtjes

Shouldfarë duhet të mbahet mend gjatë trajtimit?

Në trajtimin e diabetit mellitus, duhet të mbahet mend se zgjidhjet kanë një efekt ndihmës në kombinim me ilaçet. Për terapi cilësore, është e rëndësishme të dini:

 • Përdoret si duhet, ndihmon diabetikët tip 1 dhe 2.
 • Uji duhet të zgjidhet bazuar në parametrat e saktë të potencialit redoks dhe nivelin e pH.
 • Trajtimi ndodh vetëm me një zgjidhje që është e ngopur me elementë gjurmë.
 • Uji i gjallë dhe uji i vdekur plotësojnë veprimin e njëri-tjetrit.
Lexoni artikullin:  Diabeti tip 1 (3)

Kthehu tek tabela e përmbajtjes

Исследование

Studime mbi përfitimet e ujit të gjallë dhe të vdekur u kryen në laboratore shkencore, të gjitha rezultatet e marra ishin të ngjashme me njëra-tjetrën. Kriteri kryesor për efektivitetin në diabet mellitus është ulja e ankesave të pacientëve, u monitoruan edhe treguesit e metabolizmit të karbohidrateve dhe lipideve. Në fund të javës së 2-të eksperimentale, nivelet e sheqerit në gjak fillojnë të tregojnë dinamikë pozitive. Pas 2-3 javësh të tjera, indikatorët në diabetik stabilizohen, hedhja e sheqerit është më pak e dukshme, dhe pas një muaj diabeti mellitus zvogëlohet, treguesit ndryshojnë nga ato parësor me 20-30%.

Trajtim efektiv për diabetin me ujë

Trajtimi i diabetit do të jetë efektiv nëse i përmbaheni skemës së tërheqjes. Ju duhet të pini ujë çdo 2 orë, gjysmë ore para ngrënies. Në rast të shterjes së etjes, pini ujë me komposto ose çaj me limon. Përgatitni zgjidhjen menjëherë para përdorimit. Kursi terapeutik zgjat deri sa të arrihet rezultati: nga 6 muaj në 1 vit, pastaj bëni një pushim.

Jetesa dhe uji i vdekur për diabetin

Koha e mirë e ditës! Emri im është Halisat Suleymanova – Unë jam një fitoterapist. Në moshën 28 ​​vjeç, ajo shëroi veten nga kanceri i mitrës me barishte (më shumë rreth përvojës sime të shërimit dhe pse u bëra një bimor i lexuar lexoni këtu: Historia ime). Para se të trajtoheni sipas metodave popullore të përshkruara në internet, ju lutemi këshillohuni me një specialist dhe mjekun tuaj! Kjo do t’ju ​​kursejë kohë dhe para, sepse sëmundjet janë të ndryshme, barishtet dhe metodat e trajtimit janë të ndryshme, por ekzistojnë edhe sëmundje shoqëruese, kundërindikacione, komplikime etj. Nuk ka asgjë për të shtuar deri më tani, por nëse keni nevojë për ndihmë në zgjedhjen e bimëve dhe metodave të trajtimit, mund të më gjeni këtu tek kontaktet:

Telefon: 8 918 843 47 72

Posta: fito-terapevt@mail.ru

Trajtimi i diabetit me ujë të gjallë dhe të vdekur zvogëlon nevojën për ilaçe. Isshtë e dobishme për diabetikët, përmirëson metabolizmin dhe normalizon presionin e gjakut. Sidoqoftë, ka një pengesë; nuk mund të ruhet për një kohë të gjatë.

Shenjat e diabetit

Diabeti mellitus është një sëmundje incretore që zhvillohet për shkak të mungesës së insulinës ose një çrregullimi në bashkëveprimin e hormonit me qelizat kur ka një përqendrim të rritur të glukozës në gjak. Insulina është një hormon që pankreasi prodhon dhe kontrollon glukozën në gjak. Ekzistojnë dy forma kryesore të sëmundjes – lloji i parë dhe i dytë.

Shkaqet e diabetit janë si më poshtë:

 • trashëgueshmëri;
 • shtim në peshë;
 • proceset patologjike që prekin proteinat beta;
 • tumori i pankreasit, pankreatiti;
 • sëmundje infektive, të tilla si rubeola, luledielli, verdhëza;
 • sëmundjet autoimune;
 • overeating dhe mosha;
 • stresi nervor dhe stresi mendor.
Lexoni artikullin:  Sheqeri i gjakut tek gratë dhe burrat, testi i sheqerit në gjak

Në fillim të sëmundjes, simptomat janë të natyrshme:

 • goja e thatë dhe etja e vazhdueshme;
 • prodhimi i rritur i urinës;
 • humbje peshe ose trashje;
 • dhimbje koke dhe marramendje;
 • kruajtje dhe thatësi e lëkurës;
 • formimi i plagëve të vogla në lëkurë;
 • shërimin e dobët të plagës;
 • dobësi në triceps;
 • lodhje dhe djersitje.

Diabeti ka komplikime serioze:

 • vizion i paqartë;
 • dhimbje në zonën e zemrës;
 • mëlçia e zmadhuar
 • dhimbje dhe mpirje të ekstremiteteve të poshtme;
 • hipertension arterial;
 • ul imunitetin;
 • këmbë diabetike;
 • shkelje e sistemit kardiak dhe vaskular;
 • humbja e vetëdijes

Sëmundja çon në dëmtim të shikimit, gjendjen e lëkurës dhe flokëve, formimin e ulcerave, gangrenës dhe qelizave të kancerit.

Përfitimet e ujit të aktivizuar për diabetin

Në një nga artikujt tonë të shumtë, ne përshkruam në detaje përdorimin e drogës ASD 2 për diabetin, dhe tani duam të ndajmë një mjet tjetër me ju. Karakteristikat e mahnitshme të ujit të gjallë dhe të vdekur nga diabeti mellitus u zbuluan thjesht rastësisht, jo nga mjekët ose studiuesit, por në pajisjet e shpimit të SredAzNIIG, e cila ishte e angazhuar në prodhimin e gazit në shkretëtirën Kyzylkum.

Për hulumtime, u përdor një zgjidhje katolitike, e cila ishte ruajtur në tanke. Një punëtor kishte një sëmundje të sheqerit dhe plaga në këmbë nuk u shërua për një kohë të gjatë. Ishte nxehtë, ai filloi të lahet në një rezervuar uji. Pas disa ditësh banje, plaga shërohet. Më vonë, u vu re se procedurat e banjës në ujin e katolit përshpejtojnë shërimin e plagëve, lehtësojnë skuqjet e lëkurës dhe japin energji.

Një reaksion kimik formon një mjedis alkalik ose acid, kështu që lëngu bëhet ujë i gjallë ose i vdekur.

Një lëng i ngarkuar pozitivisht quhet katodik, ka një mjedis alkalik dhe është një stimulues biologjik natyror, heq toksinat dhe shërben si një burim energjie. Shtë e mirë për diabetikët.

Substanca anode ka një mjedis acid dhe vetitë e dobishme:

 • një antibakteriale;
 • antimykotik;
 • anti-inflamator;
 • antiallergic;
 • shëruese.

Për trajtimin e ujit të gjallë dhe të vdekur për diabetin, zgjidhjet përdoren si një mjet shtesë në kombinim me ilaçet.

Trajtimi i Ujit i Aktivizuar

Shtë e rëndësishme të dini se uji duhet të përdoret me nivelin e duhur të potencialit dhe pH. Trajtimi zhvillohet me një substancë që është pasuruar me minerale dhe vitamina. Lëngu i aktivizuar i shton efekt ilaçeve dhe përdorimi i duhur i ujit të gjallë për diabetin tip 2 ndihmon në trajtimin.

Katoliti përgatitet duke përdorur ujë çezme. Aktivizimi zgjat 7 minuta. Llogaritja e dozës së solucionit të katolit në ditë: 12 ml për 1 kg të peshës trupore: me një peshë prej 70 kg, përdoren afërsisht 850 ml. Pirja e lëngut katolitik është e nevojshme pas ngrënies, duke ndarë një pjesë të zakonshme. Në trajtimin e sëmundjes, duhet t'i përmbaheni skemës: pini çdo 2 orë 30 minuta para se të hani. Nëse keni etje, pini komposto ose çaj. Uji i aktivizuar përgatitet menjëherë para përdorimit. Kohëzgjatja e trajtimit është nga 6 muaj në një vit, atëherë ata bëjnë pushim.

Lëngu i anodës rikthen indet e dëmtuara dhe është i dobishëm për shërimin e plagëve të gjata, ulcerat trofike. Për trajtimin e diabetit, kompleksi përdor ilaçe, stërvitje dhe dietë. Prandaj, për trajtimin e diabetit, uji i gjallë dhe i vdekur mund të jetë një ndihmës i besueshëm.

Diabetus Shqipëri