Aaji nga gjethe smokinov me diabet dhe ulçerë

Shërimi i çajit nga një gjethe e duhanit mund të jetë më i dobishëm për Horata, koitozën, "kositjen" nga ulçera ose diabeti.

Fuqia shëruese është në smokinite të gjetheve – ata imatë kanë një efekt të fuqishëm anti-bimor, antiparasitik dhe baktericid. Falë tezës për vetitë e gjethes nga smokinata, ajo respektohet në mjekësinë popullore dhe përdoret për trajtimin e një larmie sëmundjesh.

Forca e shëruar në smokinite

1. Fletë gjethe tymi për diabetin. Teaji ose ekstrakti nga pulat që ndikojnë në novotot në insulinë, disa prej të cilave janë nga trupi dhe sipas parimit, do të fillojnë të zvogëlojnë nevojën për injectiranet.

2. Teaji nga një gjethe smokinov ose e marrë prej tij në një gjendje të rëndë të pronave imate dhe uljen e triglicerideve – rreziqet e daubëve në krvta. Golyamoto sasi nga emrat e daubëve për të shkaktuar deri në rrezikun e sëmundjes dhe sëmundjes.

3. Fletë Smokinovi nën formatin e çajit do të thotë se do të shkëpus bronkitin, astmën dhe do ta ha edhe atë me bolesterol në Burger (zapushvane në shtratin e konit).

4. isshtë dy herë dhe absorbohet në një gjethe smokinov dhe ulçera është e popullarizuar.

5. Kafe premierë fletë Smokinet. Supë, bashkangjitur kato kompres, duke filluar dhe efikasen duke e hequr larg nga ju ose lëkurën nënlëkurore.

6. Konsumimi i ndershëm në një veprim të gjetheve smokinovi është antioksidant në trup. Aushvic është fletë e tymosur, gjithëpërfshirëse dhe e mpirë, e është e pasur me kalcium. Në imazhin e leafës dhe i pasur me kalium, patatja është gjithashtu e rëndësishme për lojën.Roli i rregullimit është i rëndësishëm për krivnoto nalyagan.

7. Onesi, Koito kërkoi dhe dobësohej, mund dhe do të marrë një gjethe të duhanpirjes. Ata kanë shumë pasuri në fibri dhe veprojnë dobët.

Lexoni artikullin:  Speciet e kolesterolit në gjak, cila është norma, e ngritur, si të ulet diabeti i gjakut

Mbajtja e energjisë ndaj smokinitit në një gjendje të qartë – fetusi është i pasur me ujë – 80%, energji – 70 kkal / 100g. Gjithashtu, është i pasur me zachary, dhe shkalla e paraqitjes së fruktozës dhe glukozës është 20%. Ato gjithashtu përmbajnë 3% fibra, e cila është kryesisht pektinë e tretshme në ujë, por imun dhe celulozë e patretshme. Në fetus, ka 1% të belsit. Një burim shtesë i mineraleve të vlefshme është kateteli, kaliumi, mjalti, kalciumi, hekuri, magnezi, mangani, fosfori dhe syra. Në smokinite, ima është e pasur me një grup të pasur vitaminash – E, B1, B2, B6, PP dhe C.

Me sëmundjen koi, shihni paraprirjen e konsumimit në smokini:

1. Hipertensioni dhe prezervativët e tjerë kardiakë të sëmundjes – të pasura me plotësim të kaliumit të kaliumit është një ndihmës i pazëvendësueshëm për borbatha me sëmundjen.

2. Në rast anemie – ato janë të përshtatshme për konsumim nga Horat, që vuajnë nga anemia, mbrojtja është e pasur me hekur dhe mangan.

3. Toni i muskujve tonifikohet dhe përzihet kur piqet tek ata me veprimin e falënderimeve në magnezi, e cila ruhet në stafin e tyre.

4. Sylvane mbi imunitetin – disi spomenachma në tuajin, përmbahet nga fibri e patretshme. Këto spomagata duhet të merren me bakteret në Chervata. Para-pushtimi i trupit nga patogjeni i baktereve dhe një rrezik i tillë nga rreziku i keqdashjes nga sëmundja malamaly.

5. Smokini kryqëzon – ato pasuri të pasura me antioksidant, coito do të përfundojnë duke dëmtuar radikalët e lirë. Namalyava është në rrezik nga sëmundja kardio-sydovia dhe stresi hipervaskular para-adrenal.

E ëmbël nga Smokini

Si da si do të dërgojë ëmbël nga smokini

Produkte për ëmbël nga smokini:

1. Smokini – 2,5 kilogramë

2. Zahar – 1 kilogram

3. Uji – 250 mililitra

4. pelte limonene – 1 supena

Po filloj nga ëmbëlsirat e gatshme nga smokini – ju po frytni të gjitha izmivat të mira dhe të gjitha otrahvat vrahchetata ato. Ngjiteni sagadën në golemën e tenderit dhe se sipvat me 1/2 nga zakhart. Ata do të largohen nga stoit nga 5 orë dhe pasi të jenë tërhequr nga zakhari i ostalatit. Ata qëndrojnë për 8 orë. Tjetra, shtoni sasinë e kërkuar të ujit. Gjurmët e Kato Zavri, Kotlon se Namal dhe se kokryat 2 orë. E ëmbël, jo sinqerisht. Leshi i leshit duhet të jetë i kujdesshëm ndaj lëvores së kogato-s, dhe për këtë arsye mbajeni tselostost në pjellorinë. E vogla para se ta lini të bie nga kazani, do të shtoni edhe limonat pelte.

Lexoni artikullin:  Norma e sheqerit gjatë shtatëzanisë

Diçka tjetër ishte thënë të ishte e ëmbël, nga smokini se sipva te burkanchetata dhe se ishte hedhur. Obrashchaya ce me captcha nadolu.
Mund ta vendosni në një burkanchetat dhe ta ftohni për një kohë. Ziejmë garzën dhe e ziejmë atë (një gjurmë kipwan në ujë) për rreth 7 minuta.

Kuroni recetat e duhanit

1. Trajtimi në pjesën e prapme të dhomës dhe kollitja në fletën e smokinov – nga një 500 mililitër ujë shtrëngues, derdhni 2 pllaka të mbijetuara superengine të gjetheve të thata. Shpresoj të largohet për 2 orë, dhe në fund të fundit, përparësi. Ndarja e ndarjeve në 4 pjesë dhe çdo lëng mishi i vetme përpara konsumimit në depo.

Trajtimi i gjethes së smokinovi të puçrrave

2. Trajtimi nuk ndalon pjekjen e duhanit të koksit – 5 smokini se izmivat bëni sis ujë të tymosur. Ata e vendosën atë në një gotë ed dhe e futën në ujë (kolkoto da gi pokrye). Në sutrint, se është tharë (pa probleme) dhe lëngu i zotërisë është rrushi. Ai mjekohet për rreth një muaj, por në rast se ju harroni dhe shkoni derisa të ndaloni 3 ditë në ditë. I pershtatshem per dhjetor.

3. Trajtimi për trakejit dhe bronkitin ss smokinya – me një vend trishtim të butë, derdhni 20 gram fruta dhe gatuajeni në zjarr të qetë për 10 minuta. Ju do të lini gjurmët e felts nga kazan për 2 orë dhe të thartë për 3 orë dhe precedentin Chak Togava. Merrni nga 50 pikët e saj për den e XNUMX mililitrave.

4. Smokini për izmukvane në qelb – prerë në 2 pjesë, përçmimi i fetusit dhe shkoni të impononi varha të tsirya.

5. Zierje nga gjethet e smokinovit me kokrra guri dhe rërë në bobrechite – në 1 litër ujë, shtoni 5 fletë brokoli smokinov dhe gatuajeni në 10 minuta. Gjurmët e gatishmërisë së guximit paragjykojnë. Prej saj, kam një festë prej 3 ditësh në një kunjë prej 75 mililitra. Pritje e mirë dhe të gjitha para ruajtjes.

Lexoni artikullin:  Parimet për parandalimin e diabeteve

6. Zierje nga lëvorja e smokinovit me nerva spazmatik – ziej ujë në një tas për 2 minuta suphena, ligurumi paraprakisht ngopë gjethen nga bima. Lini guximin dhe pikëllimin për 30 minuta dhe pas kësaj do të paraprij. Shtoni kam neya supena lazzyka zekhtin dhe shpërndajeni. Merrni 3 biseda për den për një filxhan çaj.

7. Trajtimi i diabetit cis smokini – e njëjta smokinia vendoset në një gotë dhe skajohet në një gji me acetat (të freskët dhe të veshur). Prestoyeva është një natë dhe në fund të fundit. Trajtimi zgjati 30 ditë.

8. Fletë Smokinovi me ulçerë – në den se konsumirat 2 gjethe presni nga tymi.

Diabetus Shqipëri