Cili është rreziku i sheqerit të tepërt në dietë

Baza e parandalimit të diabetit tip 2 dhe sëmundjeve kardiovaskulare është kufizimi i sheqerit. Sheqeri nuk është më kot i quajtur helm i ëmbël, dhe diabeti quhet vrasësi i heshtur. Pothuajse të gjithë i njohin simptomat e diabetit, një përqindje jashtëzakonisht e vogël e njerëzve vërejnë shfaqje të rrezikshme. Më shpesh, njerëzit ankohen vetëm për etjen dhe rritjen e konsumit të ujit.

Në mënyrë tipike, diabeti i tipit 2 njihet aksidentalisht në një ekzaminim fizik, pasi zhvillohet gradualisht, shpesh nuk ka simptoma. Por diabeti mellitus i tipit 1 e bën debutimin e tij krejt papritur – gjendja e një personi përkeqësohet deri në gjendje kome, mjekët diagnostikojnë nivele jashtëzakonisht të larta të sheqerit në gjak.

Sistemi endokrin (gjëndra tiroide)

Për të caktuar një diagnozë komplekse, të shtrenjtë dhe të thelluar, duhet të dini profilin primar hormonal. Kjo do t'i lejojë mjekut të zgjedhë procedurat e duhura diagnostikuese dhe të shmangë emërimet e paarsyeshme të shtrenjta.

Vetëm kufizimi i sheqerit dhe një test vjetor i gjakut për sheqerin (i cili bëhet në fjalë për fjalë gjysmë ore) do të mbrojë nga diabeti. Sot, mjekët po flasin për një epidemi – incidenca e diabetit po rritet çdo vit, rreth 6% e të rriturve në planet janë tashmë të sëmurë. Sheqeri është një produkt i ndaluar për diabetin, por ka shumë arsye të tjera pse ju duhet të zvogëloni marrjen e sheqerit, pasi që teprica e tij nuk është vetëm rreziku i diabetit.

Sheqeri ju grabit me vitamina B

Vitamina B është e përfshirë në tretjen e karbohidrateve dhe zakonisht ushqimi përmban disa vitamina B, domethënë ato nuk provokojnë mungesë, por sheqeri, buka e bardhë, makaronat dhe karbohidratet e tjera të thjeshta nuk përmbajnë vitamina B ose përmbajnë jashtëzakonisht pak. Trupi duhet të heq vitaminën B nga organet në mënyrë që të tretet sheqeri. Kjo çon në nervozizëm nervor, shqetësime të tretjes, lodhje kronike, etj. Në vend që të ndryshojmë dietën, ne pimë një filxhan tjetër çaj të ëmbël dhe marrim pak energji që është shumë e kushtueshme.

Pasojat e mungesës së vitaminave B:

  • distrofia e muskulit të zemrës;
  • akumulimi i lëngut jashtë enëve (edemë);
  • çrregullimet metabolike të karbohidrateve (bëhet jo e plotë, prodhimi i energjisë zvogëlohet ndjeshëm, kërkohet më shumë ushqim për t'u ndjerë zgjuar).
Lexoni artikullin:  Mundësitë e homeopatisë në trajtimin e diabetit - vizioni i një homeopati

Si rezultat, një person që abuzon me ëmbëlsirat ka një nivel të ulët të glukozës në gjak: ai është i uritur, i irrituar, letargjik dhe nuk ndihet i gatshëm. Futja pasuese e karbohidrateve të shpejta shkakton një kërcim të mprehtë në sheqerin në gjak dhe një lëshim të madh të insulinës – pankreasi është varfëruar.

Sheqeri lëshon kalciumin nga trupi

Sheqeri i tepërt në ushqim nuk është vetëm rrezik për zhvillimin e diabetit tip 2, por është gjithashtu një rrezik i lartë i osteoporozës dhe sëmundjeve të tjera që shoqërohen me metabolizmin e kalciumit. Nivelet e larta të glukozës ndryshojnë raportin e fosforit dhe kalciumit në gjak – si rezultat, kalciumi nuk thithet nga ushqimi, por thjesht ekskretohet në urinë. Kjo rrit rrezikun e gurëve në veshka, depozitave të kalciumit në indet e buta. Pra, qumështi i ëmbël dhe gjizë e ëmbël janë plotësisht të padobishme – kalciumi nuk thithet prej tyre. Osteoporoza dhe brishtësia e kockave janë një nga ndërlikimet e diabetit, por shpesh të dyja këto sëmundje zhvillohen paralelisht.

Addictive dhe mbipesha

Karbohidratet që hyjnë në trup duhet të zhyten, teprica depozitohet në formën e yndyrës. Në të njëjtën kohë, sheqeri përmirëson thithjen e yndyrnave.

Sheqeri në vetvete nuk përmban asgjë tjetër përveç karbohidrateve – nuk ka vitamina, minerale, pa fibra. Mund të themi se ky është inxhinieri më i shpejtë i energjisë, ndaj të cilit varësia zhvillohet jashtëzakonisht shpejt. Krijon një ndjenjë të urisë së rreme, e cila rrit sasinë e ushqimit të konsumuar. Kjo ndodh për shkak të rritjeve të glukozës në gjak – trupi shpejt shfrytëzon tepricën e tij dhe shfaqet një ndjenjë urie. Prandaj, edhe njerëzit e shëndetshëm duhet të monitorojnë indeksin glicemik të ushqimit të konsumuar, dhe për njerëzit me diabet të diagnostikuar mellitus, kontrolli i ushqimit dhe dieta janë baza e trajtimit.

Duke kufizuar sasinë e karbohidrateve të konsumuara (sheqer, biskota, bukë të bardhë, makarona), ju mbroni veten jo vetëm nga diabeti i tipit 2, por edhe nga sëmundjet e nyjeve dhe eshtrave, mbipesha, sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut.

Lexoni artikullin:  Komplikimet e diabetit mellitus tip 1 dhe tip 2, shkaqet dhe parandalimi

Parimi kryesor për trajtimin e diabetit: një dietë e kufizuar me sheqerin

Dieta për diabet është një domosdoshmëri! Meqenëse kjo është mënyra e vetme për të arritur përmirësim të qëndrueshëm dhe për të parandaluar zhvillimin e komplikimeve. Dhe një nga pyetjet kryesore për njerëzit që diagnostikohen me diabet është pyetja: çfarë mund të ha. Shumë informacione kontradiktore çojnë në faktin se dieta e njeriut vuan, ngrënia bëhet torturë. Shumë varet nga lloji i diabetit mellitus dhe faza, kështu që është më mirë të zhvilloni një dietë me një endokrinolog. Menyja për diabet mund të jetë mjaft e shijshme, por është e rëndësishme të mos e teproni, sepse duke shtypur insulinë e tepërt për të përpunuar torta, ëmbëlsira dhe byrekë, do të merrni paund shtesë – ashtu sikur insulina të prodhohet nga pankreasi juaj.

Një qëndrim i kujdesshëm, aftësia për të perceptuar të dhënat e analizave në një kompleks dhe aftësia për të thirrur specialistë të ngushtë lejojnë qendrën mjekësore për ta. Speransky trajton me sukses çdo pacient pa humbje të cilësisë së jetës. Diabeti nuk ka qenë kurrë një sëmundje që kufizon seriozisht aftësinë tuaj. Komplikimet, përfshirë ato që kërcënojnë jetën, lindin me një terapi të zgjedhur në mënyrë jo të duhur, duke injoruar dietën dhe mosrespektimin e rekomandimeve të mjekëve. Mund të jetoni gjatë, për fat të mirë dhe pa u kufizuar në asgjë, nëse keni një doktor nga qendra jonë mjekësore.

Nëse ju ose të afërmit tuaj diagnostikoheni me diabet mellitus, mund të merrni këshillën e një endokrinologu me përvojë i cili do t'i afrohet çështjes me njohuri dhe do të trajtojë pacientin, jo sëmundjen.

Emërimi te mjeku ose për ekzaminim nga një numër i vetëm +7 (391) 205-20-35

Diabetus Shqipëri