Teaaji i shafranit dhe ilaçit xhinsifil për forcimin e imunitetit

Teaji nga shafran i Indisë dhe nga xhinsifili është shumë i vogël, varet nga aktiviteti konjitiv në tru, duke parandaluar kancerin e sëmundjes, forcimin e sistemit imunitar dhe po punon në traktin kanibal. Paraprakishtja e sarketit, që është krahasuar me diabetin, është shumë e madhe nga një bolkatë;

Teaj nga shafran i Indisë dhe Ginjifil se përgatitur duke këmbëngulur në xhinifil dhe shafran të Indisë. Këto janë dy bimë të fuqishme të bimës të cilat janë gjerësisht të arritshme dhe të arritshme për të mirën e të mësuarit, ju lutemi popullaritetin e përhapur.

Zvarritje nga Konsumi në ozajin Tozi
Predpazva srtseto
Shumë hulumtime kanë treguar që ekstrakti nga ginjifil dhe shafran i Indisë mund të ulë kolesterolin, veçanërisht lipoproteinitin nga densiteti i ulët. Ju duhet t'i shkëpusni ato nga formimi i pllakave (eve) përgjatë murit në fund të kanalit dhe kapilarit, gjë që mund të çojë në arteriosklerozë dhe të rrisë rrezikun e goditjes në tru ose sulm në zemër.

Podkryavane mbi veprimtarinë njohëse
Dihet se konsumimi i ginjifilusit është një funksion cerebral. Dhe kombinimi është nga antioksiduesi tek çaji i tokës, ndihmoni në stimulimin e aktivitetit mbi neuronitin, shtoni vëmendjen dhe kushtojini vëmendje pllakave, por incidenca mund të zvogëlohet në Alzheimer ose çmenduri.

Karakteristikat analgjezike
Curcuminate dhe xhenxhefili në dvata nai përbërës i rëndësishëm në çaj, koito imat veti analgjezike, domethënë, ato mund të veshin djersën në tajotot.

Parandalimi i kancerit
Dzhindzhifilat mund të parandalojë dhe përparojë me kapuç në lloje të ndryshme të kancerit, veçanërisht tezi, sistemi i ruajtjes së koito zagagat nuk është shumë i fortë. Curcumin, një vend nga një tjetër, është antioksidant i fuqishëm. Ju gjithashtu mund të keni stres të oksiduar dhe aktivitet duke liruar radikalët në të njëjtin drejtim, i cili ka më pak të ngjarë të rezultojë nga mutacionet në celulit.

Fortifikuar për imunitetin
Chayat nga shafran i Indisë dhe ginjifil ima golam broy veti antimikrobike, antibakteriale, antipirale dhe antiseptike, të cilat qeverisen nga një aleat i mrekullueshëm në sistemin imunitar. Ndërsa imati është i dobët dhe vazhdimisht nostivat, çaji i tokës mund të vendoset për ju. Kjo është arsyeja pse ju jeni më të dobishëm për rikuperimin dhe përparimin paraprak të infeksionit.

Lexoni artikullin:  Pse këmbët fryhen me diabet dhe çfarë të bëjmë

Grizha për kozhata
Shafran i Indisë, disa çaj toksik, që sinqerisht zvarriten për grirje për lëvozhgë, veçanërisht për trajtimin e akneve dhe prehmaneve për problemet, duke hequr qafe një proces inflamator për psoriasis kato ose ekzemë. Dzhingerolut në ima çaji tozi dhe vetitë e dallueshme antibakteriale dhe antioksiduese, bashkë-skinning nga infeksioni, dhe disa stimulim të përhapjes në qelizat e reja dhe parandalojnë simptomat e plakjes në lëkurën e lëkurës dhe mjegullohen me ngjyra.

Magazinimi i Podkryava
Imazhi i Xhenxhefilit ka veti anti-inflamatore, Coito do të ndihmojë në qetësimin e stomakut, namalyavan për vegël dhe rivendosjen për ruajtjen normale të smilanit. Ndihmoni Tova për premiravana në spazmuet dhe povuvanet në korema, disa të hahet dhe mund të veshin simptomën e pjekjes dhe stazës në stomakha.

Teaji nga shafran i Indisë dhe Ginjifil hanë ushqim për trajtimin e sindromës në krimbin ngacmues.

Kontrolli i diabetit
Rregullimi i Chayat krivna zahar. Ruajtja e ekuilibrit të glukozatit dhe insulinës në gjak është shumë e rëndësishme.

Recetë çaji
Të njëjtën gjë, lakmuar një leckë për një tiv, e presen xinjifil, shafran i Indisë, limon, mjaltë dhe piper i zi. Piperint (substanca aktive në piper) ndihmon në rritjen e bionicitetit në shafran i Indisë, kështu që gjithashtu nxirrni efektin maksimal nga kurkumina.

Kjo është mbrojtja e vinagi, leckë, dhe madje edhe e drejta për zvarritje me një piper të zi. Përdorimi i medit dhe limonit, sepse po ata do të dërgojnë çaj në një mënyrë të shijshme dhe të ëmbël. Për po, dërgoni çaj, leckë dhe do të merrni rrënjë nga xinjifil. Veshje dhe shafran i Indisë.

përbërësit:
300 ml ujë (Filtrirana)
1 Chayna Lyzhichka Nastrgan Koren nga Ginjifil
1 lugë çaji kopër Nastangan Koren nga shafran i Indisë (ose në hirin)
1 lugë çaji mjaltë dhe lëng limoni
1 çaj chenka piper i pjekur në hiri

Prigotvyane:
Ju ziejni ujë në adresën e emailit të tenderit ose nga një stomon i pandalshëm, shtoni xinjifil dhe shafran i Indisë dhe thithni çajin në 10-15 minuta. Precedent, shtoni piperin Cheren Smlyan, lëng limoni, mjaltë dhe çaj të gatshëm.

Lexoni artikullin:  Liri për recetat e sheqerit në diabet

Teaji nga shafran i Indisë dhe Ginjifil e është tepër i fuqishëm, kështu që i njëjti tas në ditë është absolutisht i mjaftueshëm. Duke zvarritur në mënyrë të rastësishme, shuma mund të mos jetë e rrezikshme, por gjithashtu rrit rrezikun nga faqja e efektit.

Ata madje mund ta ulin nivatin në zaharta, ose mund të kenë nalaganë krivnoto në një niva të rrezikshme. Para dhe pasi të keni marrë çaj tozi, këshillohuni me mjekun tuaj. Tozi ima çaji dhe vetitë antikoagulante, është gjithashtu e mundur që të ndikojnë negativisht në efektin e ilaçit në dëmtimin e ilaçit.

Por nëse keni probleme me gurin në rastin e mechur ose bobrechite, mund ta çoni çajin në përkeqësim dhe ta varni nivoton në vazelinë në krevta.

Lecka janë ulur, dhe kështu janë shpëtimi nga barra e martesës dhe, me kalimin e kohës, në karmen.

Në një sasi të ekzagjeruar, mund të sjellni lochos te kujdestari, poduvana në korema dhe spazma.

Diabetus Shqipëri