Leneno Brno Receta për trajtim dhe në kuzhinë

Properties Karakteristikat shëruese në lenenoto janë të shkëlqyeshme ♠ Kaloritë ♠ Shërbimi ♠ Leno është e turpshme për pluhur ♠ C e ëmbël dhe e thartë ♠ Dieta me furçë dembel ♠ Me kanela ♠ Si mund ta bëmë lenoe guximshme me spermë pa shndrit ♠ Kujtesë ерап Për më shumë me leneno shurdhër ♠ Për puçrra ♠ Për cirkus ♠ Kundër kolesterolit ♠ Për gastrit ♠ Për Hashimoto ♠ Pritini kokrra ♠ Diabeti ♠ Kolit ♠ Baretsi ♠ Kollë ♠ Për dek

Inshtë në tekst: ♠ Ekzekutuesit me furçë dembelë ♠ Cupcake ♠ Bukë e lyer me furçë dembel ♠ Biskota me përtacë dembel ♠ Qull ♠ Si e dimë mirësinë e përtacisë Produkte dhe vlera

Leno brno se prozhdezh përmes melenit mbi farën e lirit. Kulturata e maslodayna, rrjedhimisht e grirë sa nga lobi i masës vajore për të përfunduar vajin. Zatova blanch masa minava prezasmazavlyany. Ky është një produkt i gatuar paraprakisht. Ajo vendosmëri ndaj furçës dhe gjithë zvarritjes së Kato është si më poshtë.

Shenjtëruar në kuzhinë, liri. pjesëmarrja në terapinë e dobësimit, për rregullimin e metabolizmit dhe kujdesit shëndetësor, është e shkëlqyeshme. Ky është kurimi për pikëllimin e sëmundjes.

Në internet, ne nuk bëjmë ndonjë mut nga Semey në shtëpinë e dikujt që kemi guxuar në një meso apo kafene. Në total, do të marrim edhe një produkt tjetër – qullja është e tepërt.

Promovuar pa naftë shkëlqyeshëm

Jo qull kazvame chelenenata nuk është i dobishëm ose nuk tradhton zvarritje nga liri. Ty dory sjdarzha deri në 48% gjalpë dembel, për disa ne e dimë sa është e shëndetshme.

Sdrzhanie në statiyata:

Si kjo, Leno është shkëlqyese

Në kushtet e prodhimit, teknologjia e paraprirë paraprakisht është si më poshtë: farat hiqen nga papastërtia, ato rrjedhin për 10 minuta. ujë me temp. 20 ° C Pasi të thahet me një ritëm. 80 ° C dhe lagështia 10%. Nën shtyp, vlerësimi Masloto. Sapo Togava të vajos farat, shihni sublatin në smilan dhe shndërrojeni në një furçë.

Produkt ima në mënyrë në Golostin trainost, duke ruajtur të gjitha mirësitë dhe ima meritat e tyre. Ne do t'ju tregojmë det.

Parvo, si është duke i lënë një gjurmë takava në lenoton seriale një gjë të shurdhër?

Kapja e një lenenoto është e keqe:

 • Celuloza (kujdestari vlaknini) – deri në 30% të masatit. Ato osiguryavat janë plotësisht të vlefshme për depon, funksionalitetin në sp. një shteg, pjekje profilaktike dhe rregullisht izvezhdat dëm naan;
 • Bimë Beltchini – deri në 50%. Ata do të asimilohen nga lekot dhe do të kenë kuptim sitost;
 • Polyunaturimet e master omega janë kryesisht 3 dhe 6. Ato janë më të favorshme sesa antioksidantët, një zvogëlues i dëmtimit të kolesterolit dhe një metabolizëm i kanionit të mastisë;
 • Vitamina B me një indeks prej 1, 2, 6 dhe 9, të ashtuquajturat. acid folik;
 • Mendoni për ne si mikronutrientë si magnezi, kaliumi dhe zinku.

Kalori, roje

Baza e shkëlqyer Lenenoto për dietën, enët dietike, shëndetin ne prerë

 • Beltchini – 25 g;
 • Maznini – 5 g;
 • Vaglehidrati – 40 g.
 • Vlera e energjisë – 350 kcal.

Si i zvarrit mu?

Kur paraburgimi është i paracaktuar, rruga e shpërthimeve të brashnoto është një punë e madhe për shëndetin në trup:

 • Pastërtitë e kervat, bbrecite dhe cheren etj .;
 • Magazina normalizira. proces;
 • Seksioni Krevta;
 • Një tufë është formuar në një qelizë të arrave;
 • Kozma dhe Noctis e Fortifikuar;
 • Imuniteti i Powishava.

Karakteristikat e shërimit

 • Storedshtë ruajtur në tyaloto: normalizimi i metabolizmit, pasurimi është i mbushur me mikroflora, stimulimi asimilohet në përfitimet e ruajtura, aktivizuesi është i mbushur me lëvizshmëri;
 • Sarce dhe Sidov: Ndryshimet patologjike profilaktike në sistem. Kalyat, koyato 6 e mbi sodzhimoto në banane) dhe polynesit. për të forcuar, ngrënë mure, ulje të kolesterolit;
 • Shëndeti femëror: fitoestrogjenizmi ulzhavat Youthosta, rregulloni gjysmën e s-ma;
 • Profilaksia Onco: bor nga rritja dhe përhapet në kancerin e qelizave. Linjiti parandalon formirane në tumore;
 • Diabeti, metabolizmi – një produkt dietë i shkëlqyeshëm. Nën-ndihma është vtalyavaneto, teglot normalizir, ndihmë në terapistin për diabetin.

A është dëm?

Po, ako imate bibrechnya / zhalchni kamni (zhavor). Tubimet në mes janë përhapur dhe një mogat i tillë po provokon siklet, dhimbje ose dëmtohen në mënyrën e tyre.

Leneno është shkëlqyeshëm për shabllonet

Gjëja e duhur është brashno dembel, tova, e cila u dha premierën nga artikulli dietik pa presion, pa vaj. Prej tij, ata do të konfirmojnë veprimet për zvogëlimin për tagloto. Shfrytëzoni të gjitha për të pastruar pronat, aftësinë dhe aftësinë e saj për skorje, dhe rregullimin e floratit në kervata dhe aktivizimin e metabolizmit.

Lenenoto është shkëlqyeshëm një vend i shenjtë, pa po të japësh kalori janë të dëmshme. Kjo nuk po e lejon lëkurën dhe aq më tepër kur bëhet e ngadaltë, mbrojtja rritet.

Shihni dhe abstraktoni botimin tuaj. Teksti i fundit dhe gjurmë!

Warning! Len. shkëlqyeshëm jo magjikisht hapche. Jo vetëm të mjaftueshme, por edhe kënaqem si të tërhiqemi më shumë nga ne.

Receta themelore për vtalyavane e me ujë

Brashnoto nga veshja e lirit të trupit, bindja është e saktë. Rasti Tova se nuk është një arsye e mirë, ata donin shumë bihme. Por sekuenca nuk është vendosur e paprekur.

Si po në pritje?

Teknologjia tjetër:

 • Pritja e Brashnotos rëndë;
 • Shokë me të gjithë;
 • Një pjesë e vetme e pasurisë prej tij mbahet në thelb, kryesisht suprizat.

Recetë e thjeshtë

10-14 g nga substanca prahobraznan e përhapur në 100 ml ujë të përmbytur. Lëreni në 10 min. dhe në krye të ujit të trishtuar të qenit (më shumë se 100 ml) Përzierjen dhe shpirtrat, pushtimin dhe Vednag, para dhe nga fillimi.

Lexoni artikullin:  Trajtimi alternative për diabetin tip I dhe II

Darka e kokosit Tosi e nashat. Për shijen dhe patriotizmin për një darkë të vërtetë kam brashnoto lejohet, por shtoni pak stafidi dhe / ose mjaltë.

Leneno Brushno me Kefir

20-25 g përhapur brunchy në një tas me kefir. Isshtë ëmbëlsuar nga dëshira – me mjaltë mjaltë. Depozitat e ruajtura për herë të fundit.

Leneno është brutal me pelte

 • 20-25 gram brunch me një përhapje të 200 gram gjalpë nuk lyhen, duke u veshur me fruta, kernel ose mjaltë sipas dëshirës.

Duke llogaritur në brashnoto me një produkt të ëmbël dhe të thurur me kosi, mbani një zvarritje të madhe, diçka e detajuar në TUK:

Furça Leneno me Canela

Korrigjohet për mijëvjeçarë ose ujitet një koktej me një kanellë ëmbëlsire kanela të përshpejtuar të djegur në një daub. Numërimi i liri me kanela është i mrekullueshëm dhe ato veprime përforcuese reciproke si.

Matjet në gënjeshtër:

 • 1 supena, e mbushur në mënyrë të barabartë, është e barabartë me 10-12 g;
 • 1 çaj është i barabartë për 5-7 g.

Dieta me Leno Brno

Dieta e Lenenata është e shkëlqyeshme për ushqim, pa zier mishin për të lëmuar. Menyja është e rrethuar nga produkti, Koito sa u vendos në Stomakh. Me ndihmën e "dembelizmit", regjimi i ochkvame dhe le të mbjellim 5 kg nga vetja janë masa të panevojshme në ramkita për 1 muaj.

Rostiçeri: Qull Lena me fruta

Përgatitni një pamje të qullës; foto shkëlqyese e shitur e ujit që vodhi. Zahlupvame me kapak dhe vdekje 4 min. Në të njëjtën kohë, nastargvame një mollë ose krush, me koito pasurimin e kashatit.

Gjysmë ore pasi lejohet një rostiçeri dhe një filxhan kafe ose çaj. Predtova – pa rrjedhë.

Kapur mbizotërues: Zelenchuk të Rënda ose Fruta

Ne e forcojmë atë me karota të zhveshur, nastangan në edro, ose me një portal, të ndotur në kubitë.

Dreka: bukë marule + pallnarnesto

Marule përbëhet nga çdo zarzavate të freskët të zarzavateve. Kufizimi i llojit Vyv prej nyama. Salcë dhe salcë e rëndësishme e sallatës me një liri prej liri. vaji. Le të shtojmë pak bukë, është e drejtë të thuash diçka.

Marule se doplva nga (një nga një):

 • Supë Zelenchukova pa gjalpë, por me të gjitha llojet e veshjes;
 • Meso gatuhet në një sasi prej 150-200 g (sharra, viçi, tela).

Mezhdinno pokhapwan: kefir + leneno seme

K. Mlyako nuk është vlerësuar plotësisht si zëvendësuesi i kefirit, por jo i pranueshëm në një formë të tepërt. Slagame si është e njëjta tas e Gast Ayrian, në një orë, një lugë. seme nga liri. Izpivame.

Darka: një shërbim i skarë me brinjë me limon

Në rast të një legeni, qarku ruhet vetëm, pa pjesëmarrjen e produktit në liri.

Një ditë pastrues diete Lena

Pylli i qullave Lenenata shndërrohet në një trajtesë

Ju jeni të bukur për gjurmët e festimit me shumë helm. Ndihmoni për tyaloton dhe madje merreni me mbajtësin e pretovarvane, venerimi i kervatit dhe premiera janë të dëmshme.

 • Kur otbudzhan: izpivama 1 s.l. liri. vaj, një gjurmë prej tij – 200 ml ujë nxehet. Mallrat e ndihmës për keratin do të lirohen, dhe ata do të përgatisin tyaloton për përkushtimin ndaj skorjeve dhe toksinave;
 • Për meze: sallatë nga Krastavici dhe domi + 1 lugë liri. seme;
 • Përhapur: qull nga Leno br. (2 s.p. në ujin e ujit);
 • Dreka: Supë Zelenchukova nga toka e virgjër dhe brokoli 350 ml;
 • Darka – çaj vetë nga polici, vogëlush i vogël, çaji Gradinsky.

Gjurmët e darkës, në vend të furgonit të dhimbshëm, ose në mes të shpirtrave dhe si lyagame, le të përmbytemi.

Shtimi i dietës

Len. Në mënyrë të shkëlqyeshme integruese dhe kombe, madje edhe një regjim dietik, për hir të ndihmës dhe po, unë e kam sjellë atë për një reduktim të qetë dhe të shëndetshëm në tagloto. Sidoqoftë, ata kanë zgjedhur ose në të njëjtën kohë kanë përcaktuar një skemë të ruajtur, e cila përfshin sa vijon:

 • Java e Parva – çdo ditë 1 ëmbëlsirë krehur, shkatërruar, lejuar në modalitetin aktual vi;
 • Javën e dytë – 2 ëmbëlsira l;
 • Treta – 3 ëmbëlsira l.

Mundësisht, është e shkëlqyeshme të kesh një produkt të ëmbël dhe të thartë, por kjo nuk bie në kundërshtim me dietën. Përveç kësaj, gjellë ka një pluhur të një sasie të vogël liri, me një normë deri në 50 g në ditë.

Si po guxojmë Leno Seme

të laheni?

Zapachnakhme ottam, diçka tjetër është e ndryshme nga liri në shtëpinë e lirit. Metodologjia, Interneti, dhe as demokrati nuk i janë caktuar vetëm një produkti alternative. Kjo është diete mjekësore, por jo e ndjeshme.

Liri Istinskoto. numri i daubëve, të cilët janë shndërruar në një agjent dietik dhe i përshtatshëm për zvogëlimin e etiketës, është minimale. Por kjo nuk është një arsye e mirë, por unë lavdëroj plotësisht të drejtpërdrejtë dhe të gabuar. Shtuar në produktet e provës, shija dhe cilësia nuk është vetëm origjinale. Por edhe vetë përgatitet siç duhet.

Rregulli i recetës

Tankosta është e drejtë në ngjyrën e bërë atje, diçka më pak nga bllokimi, dhe jo nga farat e ashpra.

teknologji:

 • Para se të vazhdoni, shkoni smilaneto, lenenoto shtatë fillon në ujë të valë për 20 minuta;
 • Guxoni të pushoni nga uji dhe do të largoheni dhe natyrisht nga jashtë (jo tokë e thatë);
 • Semyon se smilat;
 • Parvichnata mlyana masa se përhapet për ri-imagjinatë;
 • Gjurmë sekondarisht melen;
 • Marrja e hirit ce preseva;
 • Shtoni një pjesë të saj për të bluar një të tretën e grupit dhe paketa prevyat.

Mbulimi i dobivans në mënyrë të barabartë, sitë dhe maksimalisht e thatë, si furça.

Le ta krahasojmë: të bërë në shtëpi dhe të promovuar

Vajza e vogël Kakva (melnichka) e hubava për buzëqeshje në lenenoto seme?

Numri i vogël i kanaçeve dhe bastardëve në havanche. Super stav – uluni dhe bukur, diku rrethoheni në një lumë të vogël për rimbushje dhe kafene. Për gurët e sasisë së parapërgatitjes, shtroni mullinjtë e kafesë. Anydo mbushje tjetër për melena nuk do të prodhojë një qëndrueshmëri të kënaqshme të satenit dhe finitetit në brashnoto.

Trajtimi me Leno

Për nevoja terapeutike, ishte shkëlqyese të merrte ujë. Std. 1-2 l. Brashnoto e është i përshtatshëm për masa mjekësore dhe parandaluese kur ndiqni dhimbjen:

 • Hranosmilatelna s-ma – ima nai-israzhenno dhe fuqimisht ndikimi i vetëm varha neya. Nxitni substancat në përzierje për të mbuluar ligavicitin, kanë një efekt anti-inflamator dhe me veprim të shpejtë, para-piqni pjekjen. Ima brashoto e aftësisë dhe pa dhimbje;
 • Me gastrit dhe ulçerë – 2 lugë. hiri shtrihet në 600 ml. Gjurmët 6 min. lëshoni 4 lugë si, 1 – mitër, 1 – polic (e thatë). Darpame, bilkite se zaparvat vetë. Pritja 6 X 80 ml, pa probleme;
 • Me kolitin, sektin e zhehtinit dhe mjaltin, në këmbim, merrni 100 g trit të përbërësit dhe përzieni. Lech. doza e 2 X 1 lugë, para rostiçeri dhe darkë;
 • Gjatë pjekjes – golyamoto, sasia e kujdestarëve të tretshëm dhe jo të tretshëm të vlaknini do të defektojë. Përcjellje delikate me shumë rrjedhë. Aktiviteti fizik do të ndihmojë;
 • Sarce, tempulli i kolesterolit – një ndihmë e shkëlqyer për trajtimin e sëmundjeve, për shkak të varur të kolesterolit. Terapi e mrekullueshme kombinuese për aterosklerozën;
 • Diarre Organo, kollë – kuroni vetitë e ilaçit në rast të kollës dhe patologjisë së sëmundjes. Aftësia dhe para-zgjerimi është një bonus shtesë;
 • Pikkovo-sex s-ma, për bbretiya – një premonim për inflamacion në bberecite dhe në një piknik ushqimi;
 • Diabeti – një nën-ndihmë për të kontrolluar krizën. zahar përmes celulozës dhe omega – 3. Gjendja e përgjithshme e Oblochchava;
 • Nën Hashimoto – bialoto tërhiqet kategorikisht në mënyrë të shkëlqyeshme. Alternativë e mirë e liri e negovit. brashno. Semeto pak e istochnik i shenjtëruar në daub;
 • Për deca-lenenoto, është një ndihmë e tmerrshme kur ekziston një seri e vogël sëmundjesh në rast të menitit (por këshillohet të konsultoheni me një ilaç). Midis tyre, një artrit (rresht, por që shkakton shumë dhimbje me një dekadë), si sard. anomalitë e aritmisë kato, defektit, etj., depresioni obsechavat dhe gjendja e ankthit, japin energji. Zvarritja kryesore: e forcuar për imunitetin;
 • Premahvane në parazitë është një lloj vere, e tillë dhe pronë antiparasitike e brashoto. Pranimi i të dyja tukëve është i gjatë – 45 ditë, pas kësaj, obhvane dhe zbehet mbi vezë.
Lexoni artikullin:  Droga moderne për uljen e sheqerit për diabetin tip 2

Mirupafshim Leno Brno

Avantazhi është tek lena, pasi nuk pastrohet nga vetë pastrimi, por edhe nga lëpusha dhe boja e zezë. Veçantia është se procedura duhet të shoqërohet me të paktën 2 litra rrjedhje në ditë.

Mbaroi në Cheren

Funksioni shpërtheu në brashnoto podkryava në trup. Patjetër yevrshva me kefir, kos të pastër, salcë kosi ose të ëmbël dhe të thartë. Përzierje pastruese e marrjes së sutrinës. Kursi është trisedmik.

Recetë: 250 ml e produktit shërohet në një dozë të vetme (salcë gjysmë kosi). Sasia e shumtë për të gjithë periudhën. Doza në liri. Unë do t'i pastroj të gjitha. Toka me 1 është e barabartë me ëmbëlsirën L., javën tjetër është shtatë javë e vjetër dhe dyfishohet, dhe e treta trefishohet.

Shtë shumë e qartë se llumja në mish është pak para mbulesave të shtratit dhe jo thes dhe bymehet.

Mbaroi në Chervat

Nga një zvarritje, është ngrënë një teknikë, e cila përshkruhet në përshkrimin e një goditje të zezë. Ndërprerjet nga copëza me liri. shkëlqyeshëm premierë skorje dhe e pasur me substanca të dobishme. Aktivizoni përbërësit për të thithur plotësisht, dhe rivendosur mikroflora.

Studioi në bbrent

4 S.L. uji ishte duke vluar dhe 3 litra të ziera – për të hequr se dhe Pak se të ziejnë.

Kursi i pastrimit 2 ditë. Nga trajtimi, për 2 orë. Ako podkatkata ka marrë një gastë, përpara se të merrte dozimin me ujë.

Leneno është shkëlqyeshëm për bukurinë

Maska për fytyrën me Leno Brno

Për lëkurën me vaj – 1 lozhenka secila është dembel dhe e pjekur furçën se razmiv me mlyako dhe se sisnat deri në leko nabbvane. Me Muscat, ajo do të trajtohet si fytyrë dhe dekolte;

Për lëkurën e thatë – liri yndyre ose liri. Furça dhe furra e K. 1: 3;

Për lëkurën e kombinuar – avull braznoto, por qëndroni në qull. Obogatyava ce me 1 mjaltë mjaltë dhe zechtin;

Në rast të akneve, të miturit janë 2 f. Brshtë brutale të grisni në një zierje nga një si dhe të bëni qull. Supozimi është se goditi dozën në 10 minuta;

Me tsira – liri. Shikoni shkëlqyeshëm avullin dhe qëndroni në qull dhe përhapet në garzë. Prezzzkata se lep varhu tsireya dhe se ndryshimi prez 20 min. Taca është hulumtuar plotësisht;

Leno është shkëlqyese për bishtalec – pothuajse e gjithë përzierja me pelte butë dhe eter. vaj. Në rastin e përdorimit të rrallë të energjisë, ekziston një fshirje;

Në vend të shampanjës – pak të ndritshme, të përzier me ujë, se natkrva në lëkurën e kokës dhe dlzhinata në kozmos. Pjesët nga ngrirja dhe mashtrimi, duke pjekur furnizimi dhe ruajtja në Lukovit. Kosata është shkëlqyese.

Receta kuzhinës

me leno leno

E këndshme me liri. Shtë e tmerrshme, nuk është as zaldzhava por ne marrim ilaçe speciale nga ai. Styga po ndryshon qasjen e përgatitur për ruajtje, dhe brashoto u ngjit në rrotull për aditivin e ruajtjes. Lenenyat hiri duke zëvendësuar ose shtesë obichaynoto shkëlqyeshëm dhe produktet e testenoto bëhen stavo mjekësore. Por ndoshta vetëm po, ju keni shtuar në kamera dozë malka, gati për të ngrënë nga një kuzhinë jashtë rrugës.

Për brumin: kur gatuani brumin, zëvendësoni deri në 20% të sasisë së zakonshme të zvarritjes nga ju. Tazi është ngritur, një korrigjim tjetër është i zakonshëm: për të gjitha 10 g liri. shkëlqyeshëm, investimet në brumë, duke shtuar një fluks shtesë midis 7 g dhe 1 g të majit.

Pas paniranës: paniraneto nuk është mjaft i shëndetshëm, por disa të drejta janë dembelë, efekti i parzhenetos është lajkues, dhe huazimi po zvarritet.

Kam shtues është pjatë e gatshme: një ide e mrekullueshme për të qenë kervat mbi kerrem dhe kur hiqni për parazit. Shtoni kam ndonjë pjesë të 2 lugë. E pista dhe e bërë.

Kasapët me Leno Brno

Ekzekutuesit e këtyre tyre kanë një shije të jashtëzakonshme dhe pak ndryshojnë nga ato klasike.

Produkte: 15 g zakhar, 400 ml ujë, 30 ml lenno brshno, 170 g psh. në mënyrë të shkëlqyeshme, 1.5 g secila sode, kripë, limonthus.

Prepotvians: në një ndarje nga një kosh, Lenenoto është i shurdhër dhe nga ajo – zaharta. Derdhni gjysmën e ujit, shtoni në zierje. Në Tozi, momenti është i shkëlqyeshëm, dhe po, mirësjellje në vazo. Vazhdoni të derdhni nalivat në një sasi uji, pas së cilës shtoni kripë, sode dhe limontuzuto dhe mbulojeni me grurë – është e ndritshme. Barkame deri në uniformitet dhe piqem nga vendi.

Humnera nga Leno Brno

(Bev- erages)

Takav humnerë me kanellë stavka tnka, dhe mu mesatare

Lexoni artikullin:  Si të përcaktohet diabeti pa teste në shtëpi

Produkte: 450 g grurë dhe grurë, 50 g Leno, 300 ml ujë, 40 ml olio, 5 g kripë, 10 g zachar dhe 7 g maj të thatë.

Prepotvians: në një ndarje në mixwama të Brasnat dhe Suhat në maj. Käm tähl gjallëroj ujë dhe vaj, kripë dhe zahart. Zamesvame. Brumë Pokrrame dhe lereni në karburant. Për 1 orë, atëherë shtoni numrin e herë. Që nga fillimi ne përziejmë dhe japim formën ose i ndajmë në burime. Prenasyama në tavichka të yndyrosur, kapri dhe lëreni për 40 minuta. te karburanti. Ne mbulojmë me disa copëza djathtas në majë të gjirit të humnerës dhe shkojmë skorje të varrosur në mobilje deri në 200 ° C. Mëlçia 45 min.

Kek i Kupës me Leno Brno

Produkte: 125 gr grurë dhe grurë, 50 gram Leno, 40 gram kakao, 100 gram zakhar, 230 ml pr Blah, 1 lugë. sode, 60 ml olio / zekhtin, 1 vezë, 1 mollë.

Të gatshme: ne thyejmë sekuencën e ozeto, olioto dhe malakoto. Në kongres thani përbërjet: furçat, kakaon, zahart dhe sode. Kombinoni përbërësit e thatë dhe të rrjedhës dhe uniformitetin. Isipipame testo vv forma për një filxhan kek ose vv formovki për kifle, që është një justifikim për llumin e plehrave në paren e mollës. Izpichame në 15-20 minuta.

Biskotë me Leno Brno

Produkte: 200 g zierje pa vaj, 4 lugë olio, 6.5 f. Pallnosarnesto Brno, 4 f Leno br., ½ lugë bakpulver, 100 ml kefir, zachar ose ëmbëlsues, kumbulla e tharë e thartë.

Preotivistët: puriram izvarata me olioto dhe ëmbëlsues. Shtoni brashnoto, bakpulvera dhe gjurmë hubavo razbarkvane izliva dhe kefir. Mos derdhni as 100 gram fudge, por glamam me një vrimë merrni brumë plastik për formiran në pallto.

Shkatërroni ismivamin dhe butësisht feta pecetë dhe thajeni atë. Nga brumi, ne tërheqim një biskotë të sheshtë, e cila është një nga kumbulla më të zakonshme në mes. Sedin'yavame është vjedhur, ri-formuar më e gjatë, me një spërkatje të slogamit të th dhe të tretë në tazan të lyer me mëlçi.

Shijet nga Dagestan, një herë e përgjithmonë

Mauger po ne presim me kernele, fara, stargotini. Tortë me sfungjer për 25-30 minuta. në 180 ° C.

Zabelezhka: në vend të kefirit, mund të shtroni vezën, por do të bëheni më të kulluar. Dhe mbase po pa zahar. Pak sa i shijshëm – i testuar!

Qull nga Leno Brno

Qull Khubavata Lenena, mos sundoni në bazë të një zranna të ruajtur kranë; Nai-bukur stav me ov. bërthamat, por të përshtatshme për qëllime të përgjithshme, gëlqere dhe thekon, etj.

Përgatitësit: thjesht buzëqeshje, mbillni thelpinjtë në një prodhues kafeje, por mund të blini disa gjobë. Për një të përgatitur, jo për një prishje 10 f. Käm tiah skllav 4 s.l. Leno br. Ndaloni gjirin me ujë të kipnate dhe zaparvame 7 min. Togava ovkusyavame – kripë, zahar, mjaltë, veshje, vaj perimesh ose vaj krava, melyak … të gjitha njësoj për shije.

Barsa Lenena Halva

Ju bllokoni 2 pjesë pa masë, shpërndani nga uji në masën e thellë, shtoni 1 pjesë mjaltë dhe shtoni para frutave të thata (lloji, cilësia dhe sasia e shijes dhe shijes). E pasuruar me masa lenene është ende 3-4 orë, lëreni të përzihet mirë, dhe shijojeni pijen me ngjyrën e pastër. Tazi Halva është e mrekullueshme me çajin e bilkës.

Kissel nga Leno Brno

Kjo është një pjatë dietike, e përdorur në dietë. Në 1 litër ujë, shtoni 3 lugë. Furça dhe Kipvama. Në një përzierje të vluar, shtoni 5 feta ëmbël, por ne nuk synojmë as një pjatë dietike. Për të synuar një dietë, mund të ovkusim me lehonën limonene (Portokalov), kanelën dhe mjaltin eventual. Heqni zjarrin. Ftohtë dhe mezi shtoni mjaltë.

Sos dietike për marule

Palë 2 s.l. po po merrni gusta mizore. Shtoni 2 lugë. mustardë dhe lëng limoni dhe 0.5 lugë. kripë dhe zahar. Hidh 130 ml olio dhe spërkat në një gjendje uniforme.

Si mund ta njohim mirësinë

lenno brshno

Palachinkite me Leno Br. ata e vënë atë në të çuditshme, por shumë më e shijshme

E tillë është oferta në disa supermarkete, në dyqane bio dhe farmaci. Shtë e rëndësishme që tregu dhe produkti dhe produkti të mbeten në trap. Të gjitha sezonet pyjore dhe në internet.

Për vlerën e shtuar dhe kursimin për ndihmë cilësore të produktit ndiqni rregullat:

 • Për ngjyrosjen e preferuar dhe paketimin vakum. Kthejeni vëmendjen tuaj ndaj integritetit të th;
 • Gjurma është zier në një paketë presipa të freskët në një ushqim të errët me një kapak hermetik, i cili nuk është një kalim ajri;
 • Sokhranyava është në ftohës;
 • Mundohuni të zvarriteni në një ramkit për disa javë nga momenti i supës deri tek paketimi.

Produkte dhe vlera me ne

Leno pa vaj

 • Në ZoyaBG ® – 200 g, 2.25 BGN;
 • Në Balcho – 1.80 g, 1.30 BGN
 • Në TIT Teno Tenev – 410 g, 2.41 BGN, pa gjysmë vaj;
 • Në Harlean – 150 g, 1.92 BGN, me daub 16.63%;
 • Në Bio është e shenjtë, bio është shkëlqyese – 250 g., 2.70 BGN, pa ushqim.

Pluse dhe minuse

Përshkrimet nuk janë të mjaftueshme për ta, po le të dërgojmë një krahasim cilësor midis artikujve në dispozicion. Ne do të bëjmë listën e produkteve nga prodhuesi.

Whshtë zbardhur në paketimin në Balcho, disa pa teknologji vaji, një lloj teknologjie zyrtare.

Brashnoto në Zoya është ajo që është, pa po ajo shprehet nga e njëjta gjë. Në përshkrim, gjatë gjithë kohës që produkti nga studenti mbetej i shtypur mbi farën, domethënë gjurma u nda në vaj.

Brashnoto në Tenno Tenev e gjysmë vaj pa naftë.

Specie të tjera

 • Leno është krehur në kapsula nga faqja e Samodiv – 90 br., 18 BGN Dava për trajtim, 2 X 1 br., Paketimi për 45 ditë;
 • Farë liri fara Bio schukano, depozitë nga Gjermania – 250 g., 2.19 BGN Jo pa vaj;
 • Në Bio Class, bio schukano seme – 350 g., 3.60 BGN Ъъъaj në 45% vaj.

Ekzistojnë dy forma të zvarritjes në gojë – në vaj dhe në seme.

Për zvarritje dhe trajtim me vaj, kam nevojë për TUK:

Receta dhe terapi me Leno Seme Davame TUK:

Video e recetës së përgatitjes për salcat toskan, në disa lagështi nga liri:

Bëni recetat tuaja të skuqen me liri!
Si gatuani, si konsumoni?
Faleminderit dhe faleminderit!

Diabetus Shqipëri