Trajtimi i kanellës për diabetin

Dihet që kanella nuk është vetëm një erëz e përdorur gjerësisht, por edhe një mjet i mirë në trajtimin e disa sëmundjeve. Kanella në lloje të ndryshme të diabetit ndihmon në uljen e ndjeshme të sheqerit në gjak. Shtë e mjaftueshme për të ngrënë deri në pesë gramë të kësaj erëza çdo ditë për të ulur gjithashtu presionin e gjakut dhe ulur kolesterolin, gjë që përkeqëson gjendjen e pacientëve me diabet tip XNUMX. Në të njëjtën kohë, për diabetikët, norma e lejuar e kanellës nuk është më shumë se një lugë çaji.

Kanella në diabet mellitus ka një pronë që ndihmon për të rritur ndjeshëm ndjeshmërinë e receptorëve të insulinës. Përveç kësaj, ajo ndihmon për të përmirësuar shikimin dhe aktivizimin e trurit, të shpëtoj nga mpiksja e gjakut në anije. Kanella i ndihmon nxënësit e shkollës të aktivizojnë kujtesën.

Kanellë kundër diabetit

Përbërja e kanellës përfshin vajra esencialë, aldehide kafe, rrëshirë, niseshte, taninet. Falë tyre, kjo substancë ka veti antioksiduese, e cila ndihmon në shkeljen e metabolizmit të karbohidrateve në diabet. Përdoret për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare që janë të njëkohshme me patologjinë endokrine.

Me trashje, e cila është shumë shpesh e shoqëruar me diabetin, ndjeshmëria e qelizave të indeve të trupit ndaj insulinës hormonale zvogëlohet. Prodhohet nga qelizat pankreatike dhe ul sheqerin në gjak, duke ndihmuar këto qeliza të përthithin atë. Si rezultat, predispozicioni për diabet fillon të rritet, por pavarësisht kësaj, endokrinologët në këtë gjendje nuk bëjnë një diagnozë – diabeti.

Shkencëtarët kanë vërtetuar se era e kanellës ndihmon për të humbur peshë. Nëse e merrni brenda, mund të përmirësoni ndjeshëm punën e traktit gastrointestinal, pastroni gjakun.

Substancat aktive që gjenden në kanellë stimulojnë punën e proteinave që janë në trupin e njeriut. Ato ndihmojnë në normalizimin e funksioneve të procesit të sinjalizimit të realizuar nga insulina, duke përmirësuar efikasitetin e transportit të glukozës në të gjithë trupin. Kanella mund të përmirësojë jo vetëm gjendjen e gjakut në diabet, por edhe të trajtojë sëmundjet inflamatore të shoqëruara me dhimbje.

Lexoni artikullin:  Shenjat e jashtme të diabetit

Mjekët nuk rekomandojnë të shtoni shumë nga kjo erëzë produkteve, pasi bien në kontakt me pështymën dhe humbet efektivitetin e saj, por tretshmëria e dobët dhe, si rezultat, një akumulim i madh në trup mund të çojë në pasoja të këqija.

Si të konsumoni kanellë në diabet?

Industria moderne e ushqimit ofron këtë erëz në formën e gatshme të tokës. Kjo bën të mundur shtimin e sasisë së kërkuar në pije. Ju gjithashtu mund të blini kapsula të tretshme në ujë të kësaj bime në shitje. Ata stimulojnë procesin hematopoietik dhe parandalojnë trashjen e trombociteve, që është shkaku i trombozës. Pritja e kapsulave përshkruhet si një efekt antiviral dhe anti-inflamator. Mund të ndihmojnë edhe nga ftohja.

Karakteristikat diuretike të kësaj erëza janë të njohura gjithashtu, kështu që për ata diabetikë që kanë sëmundje shoqëruese të veshkave dhe fshikëzës, do të jetë thjesht një ilaç i pazëvendësueshëm. Kanella shpesh përdoret në trajtimin e kolecistitit dhe sëmundjeve të stomakut. Marrja e këtij ilaçi është shumë e thjeshtë – duhet të pini dy kapsula dy herë në ditë në mëngjes dhe në mbrëmje. Doza mund të rregullohet sipas rekomandimeve të mjekut.

Duke ndjekur rregulla të thjeshta, mund të përmirësoni ndjeshëm efektivitetin e vetive të dobishme të këtij shtojcë. Vlen të kujtohet se në trajtimin e diabetit mellitus, veçanërisht llojit të dytë, në të cilin është e nevojshme të përmbaheni një dietë pa karbohidrate, kanellës duhet t'i shtohet vetëm pjekjes së pangrënshme nga mielli integral. Fruktoza nuk duhet të shtohet në pjekje.

Zakon i saktë duhet të jetë shtimi i kanellës në çfarëdo forme të llojeve të ndryshme të pijeve, sallatave, pjatave të pulës, gjizës, supave me perime dhe pure patatesh. Filloni të merrni këtë substancë të dobishme me një gram në ditë – një e katërta e një lugë ëmbëlsirë. Gradualisht, doza mund të rregullohet në 7 gram ose një lugë të tërë.

Pra, me çfarë duhet të përmbahen kur përdorni kanellë:

  • rrisin dozën ditore të kanellës që duhet 1 gram në javë;
  • nuk mund të përdorni të gjithë normën ditore në një hap (duhet ta shpërndani në disa doza);
  • shtimi i erëzave në ushqim është i domosdoshëm rreptësisht përpara se të hahet, pasi në kombinim me produkte të tjera pronat e tij glicemike humbasin;
  • në trajtimin e diabetit, kanella duhet të përdoret në kombinim me medikamentet.
Lexoni artikullin:  Shkalla e sheqerit në ditë

Kundërindikimet për përdorimin e kanellës

Megjithë karakteristikat e tij të mrekullueshme shëruese, kanella ka një numër kundërindikacionesh. Gratë që mbajnë një fëmijë ose ushqehen me gji janë në rrezik. Ushqyerja e grave shtatzëna duhet të jetë dietike dhe të mos përmbajë erëza. Sa i përket kanellës, përdorimi i saj nga nënat në pritje mund të ndikojë negativisht në tonin e mureve të mitrës dhe të çojë në abort.

Ata që vuajnë nga ulcerat peptike ose kanë probleme me sistemin e tretjes duhet të përdorin kanellë veçanërisht me kujdes, por është më mirë ta braktisni atë plotësisht.

Ju nuk mund ta shtoni këtë erëz në produktet për ata që kanë një çrregullim afatgjatë të jashtëqitjes, për ata që kanë një intolerancë individuale ndaj produktit. Nëse merrni kanellë në një dozë që tejkalon gjysmë lugë çaji, mund të vëzhgoni shfaqjen te njerëzit të prirur ndaj alergjive, skuqjeve të lëkurës, irritimeve në zgavrën me gojë ose në muret e stomakut. Në kombinim me aspirinën, kanella mund të shkaktojë gjakderdhje.

Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar të përshkruhet trajtim për sëmundjen themelore të lidhur me diabet mellitus, hipertension të rëndë.

Njerëzit me ulje të koagulueshmërisë së gjakut dhe të prirur ndaj mbytjeve emocionale duhet të zvogëlojnë përdorimin e kësaj substance. Coumarin është i pranishëm në kanellë – një substancë toksike që ndikon negativisht në funksionimin e sistemit renal dhe hepatik, nëse merret në doza të paarsyeshme.

Fëmijët nën moshën 12 vjeç nuk rekomandohen për kanellë. Edhe pas kësaj moshe, ia vlen të monitoroni reagimin e trupit ndaj këtij produkti.

Mjekësia tradicionale

Kushti kryesor për normalizimin e gjendjes së personave që vuajnë nga diabeti është respektimi i ushqyerjes së duhur. Mjekësia tradicionale ofron shumë receta që ndihmojnë jo vetëm në normalizimin e sheqerit në gjak, por gjithashtu ulin peshën e trupit. Kefiri me kanellë madje shëron mbipesha. Për 1 gotë kefir shtoni gjysmë lugë çaji pluhur kanelle, përzieni dhe pijeni pas 20 minutash. Duhet të konsumohet dy herë në ditë – në mëngjes me stomak bosh dhe në mbrëmje para gjumit.

Lexoni artikullin:  Diabeti - Sëmundja e vëmendjes ditore

Nëse diabeti trajtohej, por treguesi i kolesterolit nuk ishte i kontrolluar, kjo mund të shkaktojë shfaqjen e aterosklerozës. Për të parandaluar që kjo të ndodhë, receta e mëposhtme do të ndihmojë: 2 lugë gjelle. lugë mjaltë dhe 3 lugë kanellë të përzier në dy gota ujë të zierë të ngrohtë. Ju duhet ta pini këtë pije tri herë në ditë. Kjo pije trajton njerëzit me kolesterol të lartë, duke filluar me dozën e parë.

Për më tepër, përdorimi i përditshëm i mjaltit me kanellë ndihmon në rivendosjen e vetive mbrojtëse të trupit, duke e mbrojtur atë nga viruset dhe bakteret. Kjo përzierje është e pasur me vitamina, dhe e cila është veçanërisht e rëndësishme për diabetin, përmban përbërjen e hekurit në përbërjen e saj.

Një nga manifestimet e diabetit është plagë e gjatë jo shëruese. Vaji eugjenol që përmbahet në kanellë trajton madje edhe manifestimet dermatologjike më të pashpresa – ekzema, plagët trofike. Ashtë një qetësues i fuqishëm i dhimbjes. Mjafton të derdhni pluhur mbi plagë dhe dhimbja do të fillojë të zhyten, dhe plagët do të shërohen.

Disa komorbiditete në diabet trajtohen me antibiotikë. Por nëse kjo është një sëmundje bakteriale, për shkak të pranisë së mikroorganizmave që formojnë një film të pakapërcyeshëm të vazhdueshëm, është e vështirë që antibiotiku të arrijë qëllimin. Kanella në kombinim me specat ndihmon në shpërndarjen e kësaj pengese, duke hapur kështu mundësinë e hyrjes në fokusin e sëmundjes. Kjo konfirmon edhe një herë burimin efektiv antibakterial të kësaj substance, e cila nëse përdoret siç duhet, mund të sjellë vetëm një përfitim.

Diabetus Shqipëri